Skocz do zawartości

Dieta Masa, Poważna Choroba, Od Zawsze Problem Z Wagą.

masa waga kilogramy dieta choroba problem tycie jedzenie pogarmy pomoc

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Prooost

Prooost

Nowy na forum

• Members
  • 1 postów
  • LocationŚroda Śląska
  • nazwa:
    Mateusz
  • staz:
    6
  • waga:
    75
  • wzrost:
    193

Napisany 18 styczeń 2013 - 08:07

Witam !

Z racji że to mój pierwszy post na forum, wypadałoby się przywitać ;)
Mateusz, dolnyśląsk, a dokładniej 30km od Wrocławia - Środa Śląska. Wiek 20 lat, staż 6 miesięcy systematycznych ćwiczeń na profesjonalnej siłowni, wcześniej za łebka coś tam się hantlami, garnkami i krzesłami świrowało w domu, dla przykładu 3 serie po 100 powtórzeń na bica hantlem 6kg, wyciskanie garnka z wodą na łóżku :wacko: hehe

Aktualnie studiuję na UP we Wrocławiu geodezję (co nie potrawa długo hehe, sesja tuż tuż), pracuję w wymiarze godzinowym od 7:00 do 15:00.
Na siłownię najczęściej zaglądam w godzinach między 17:00 a 20:00. Zawsze chodziłem pon/śr/pt później przesunąłem na wt/czw/sb, a teraz trudno to określić- raz wt/czw/pt innym razem jak np ten tydzień wt/czw jak tylko czas pozwoli.

Co z tą chorobą, od zawsze mam problemy z przybraniem na masie, od zawsze chudy, nie było w moim życiu momentu w którym miałem coś ciała i wyglądałem jak normalny człek. W szkole podstawowej poważne zapalenie płuc- ropa w płucach, operacja, ściąganie drenażem ropnia itd, ok. rok temu - gruźlica tego samego płuca. Miesiąc zamkniętego leczenia szpitalnego, ogółem rok leczenia domowego antybiotykami (około 12 różnych tabletek dziennie, z czego 6-8 tabletek to antybiotyki).

Waga przed pójściem do szpitala 67kg, waga po wyjściu 67,5-68kg.
Aktualna waga, czyli +/- 6 miesięcy regularnych ćwiczeń 74,5kg.

Dieta:
Dieta, tu moja pięta Achillesowa - brak. Byłem na diecie tydzień i nie dałem rady, zapotrzebowanie było powiedzmy że odpowiednie dla mnie, ale nie dawałem rady jeść. Dla przykładu:
Śniadanie - talerz owsianki + 3 jajka - jadłem owsiankę, morda zaklejona, zapchana żołądek podobnie, a co z jajkami? No i po tygodniu odpuściłem.
W sprawie diety nie znam się zupłenie, to jest magia dla mnie to wyliczania kalorii, zapotrzebować itp.

Trening:
Sprawa treningu no coś tam wiem, jakiś szlif zdąrzyłem złapać.
Plan podam później z racji że teraz jestem w pracy i nie mam dostępu do niego ale jest z priorytetem na siłę klatki, reszta to masa.
Plan układany jest przez właściciela siłowni, trener drugiej klasy kulturystyki, więc info o kadrze siłowni Atletica http://www.atletica.pl/?page_id=3 nie chciałbym zmieniać planu bo widać że właściciel zna się na rzeczy. Planem jadę drugi tydzień.
Zaczynałem od FWB przez 3 miesiące, później sam kombinowałem, mieszałem przez miesiąc, przeszedłem na split kolejny miesiąc aż trafiłem na ten plan.

Wymiary również podam wieczorem nie chciałybm wprowadzać w błąd więc najlepiej jak spiszę je z dziennika.

Suplementacja:
Jeden cykl na Trec CM3 - jakieś 4kg w górę i tak zostało (ale to na samym początku więc nie wiem czy z racji rozpoczęcia ćwiczeń, czy przez kreatynę)
Aktualnie cykl na Fitness Authority Xtreme Detonator 800g aktualnie jakieś 300-400g zjedzone ale biorę mniejsze dawki bo źle działa na moje jelita w dawkach zalecanych. (siła idzie aż miło patrzec, masa niekoniecznie, przytyłem głównie w pierwszych 2-2,5 miesiącu ćwiczeń)

Chyba nie podawałem wzrostu +/- 193cm,waga 74,5kg :(

Rekordy:
80kg - klatka płasko
105kg - martwy ciąg
120kg - przysiad (aktualny, realny to coś 80-90kg) (technika nagięta jak tylko się dało, grzbiet mało nie wyskoczył, ciemno przed oczami, skok adrenaliny na 300%,było to niedługo po tym jak zacząłem ćwiczyć, naciągałem technikę, wrzucałem kilogramy na sztangę jak chory, do momentu tego przysiadu kiedy bez asekuracji podszedłem do 120kg, zszedłem w dół, wstać nie było tak łatwo, każdy gram ważył tonę, momentalny skok strachu, adrenaliny, ciśnienia, wszystkiego naraz ciemno przed oczami, ciśnienie uszami leciało jak para, głucho dookoła, ale adrenalina zadziałała i udało się wstać bez pękniętego kręgosłupa - nie ma się niestety czym chwalić)

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w ułożeniu diety, wtajemniczenia w kwestię diet.
To Ty decydujesz, czy jest sens w tym co robisz !

#2 Wolski

Wolski

VIP

• VIP
  • 1475 postów
  • LocationŚroda Śląska
  • staz:
    5 lat
  • waga:
    84
  • wzrost:
    174
  • klata:
    119
  • bic:
    41
  • przedramie:
    0
  • pas:
    85
  • udo:
    62
  • lydka:
    44

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:00

Dieta, tu moja pięta Achillesowa - brak. Byłem na diecie tydzień i nie dałem rady, zapotrzebowanie było powiedzmy że odpowiednie dla mnie, ale nie dawałem rady jeść

a za chwile

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w ułożeniu diety, wtajemniczenia w kwestię diete

albo zaczniesz jeść tyle kcal ile trzeba albo nie bedziesz przybierał na wadze. Obliczanie jest zapotrzebowania jest banalne tylko trzeba pozniej odpowiednio dobrać produkty do michy.

Co do supli, to warto czasami kupic białko do uzupełnienia diety. Możesz z niego zrobić wiecej posilkow nawet jak nie mozesz jeść czegoś cięższego to te kcal zawsze jakies beda dostarczone.
To Ty decydujesz, czy jest sens w tym co robisz !
Dodany obrazek

#3 --E51--

--E51--

Suchoklates

• Members
  • 139 postów
  • staz:
    3 lata
  • wzrost:
    178

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:45

W diecie na masie na początku może być Ci trudno jeść tyle ile sobie zaplanowałeś ale po 1-2 tygodniach nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Dorzuć do jadłospisu produkty zawierające dużo błonnika który pomoże w trawieniu posiłków np. otręby, siemię lniane lub jeśli masz kasę suplementy wspomagające trawienie takie jak FA fibre.

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: masa, waga, kilogramy, dieta, choroba, problem, tycie, jedzenie, pogarmy, pomoc

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Turo1002 : (04 styczeń 2020 - 12:36 ) 2020 bum
@  Telkontar : (19 październik 2017 - 11:21 ) Ihaaaaaa
@  Olszak2017 : (13 luty 2017 - 01:51 ) Cześć wszystkim widze, że już nikt chyba tutaj nie zagląda
@  Miras : (27 listopad 2016 - 00:02 ) I ja:)
@  ZeHir : (13 listopad 2016 - 21:03 ) Ja czasem sprawdzic czy cos sie dzieje ale jednak nic:)pzdr Kowal :)
@  Kowal : (04 lipiec 2016 - 13:12 ) Ktoś tu jeszcze zagląda ?
@  C1nas : (21 listopad 2015 - 21:56 ) co jest forum calkowicie umarlo
@  Turo1002 : (14 wrzesień 2015 - 00:52 ) siema siema
@  Mestes : (19 maj 2015 - 19:53 ) Aleee pustoo, dawno tu się nie było
@  dominikos12 : (29 lipiec 2014 - 14:07 ) Siema, powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na ten okrutny smak BCAA x-tra Lemon z Activlab, bo po dwóch porcjach mnie już mdli -,-
@  waski : (06 marzec 2014 - 15:37 ) Ja mam pytanie gdzie sa archiwa dziennikow
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) wy też nie możecie dodać zdjęcia ? wyskakuje błąd serwera...
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) siemka
@  Buncol : (23 styczeń 2014 - 21:05 ) Odnośnie spamu, to pojawia się on ponieważ nie wszystkie konta spamerów zostały jeszcze wyłapane. Nowi się już raczej nie rejestrują.
@  23Viper23 : (11 styczeń 2014 - 11:34 ) czy nie idzie nic zrobić by ochronic forum przed spamem?
@  waski : (08 styczeń 2014 - 18:06 ) Znowu spam :/
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:32 ) Szukam treningu na poprawę wycisku. Kiedyś był a teraz jakoś nie mogę znaleźć
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:29 ) Witam wszystkich
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) rzuci ktoś okiem?
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) http://www.atleci.pl...94/#entry150276