Skocz do zawartości

USA pokonana kolejny raz !!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Harnaś

Harnaś

Administrator - Ekspert Triceps.pl

• Members
  • 4826 postów
  • LocationWrocław
  • waga:
    0
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 16 lipiec 2006 - 13:00

Znakomicie rozpoczęli w tym roku rozgrywki Ligi Światowej reprezentanci Polski. W dzisiejszym meczu po raz drugi pokonali zespół USA, podobnie jak wczoraj 3:1.

Obydwa zespoły rozpoczęły mecz w takich samych zestawieniach jak dzień wcześniej. W Polskiej ekipie ponownie nie pojawił się więc Michał Winiarski, był za to niezbyt dobrze wczoraj grający Mariusz Wlazły. Mecz zaczęliśmy od świetnej akcji - po udanej obronie i wystawie Pawła Zagumnego na środek efektownym atakiem popisał się Daniel Pliński. Potem jednak na zagrywce pojawił się Clayton Stanley i zrobiło się 3:1 dla USA.

W dalszej części seta to Amerykanie prezentowali się lepiej. W naszych szeregach zawodził Mariusz Wlazły, który zepsuł kilka ataków i po kilku kolejnych błędach został zmieniony przez Grzegorza Szymańskiego. Przy pierwszej przerwie technicznej było 8:6 dla USA, a później już nawet 14:9. Jednak dzięki świetnej grze w bloku Plińskiego i Łukasza Kadziewicza częściowo odrobiliśmy straty. Od stanu 16:13 dla gospodarzy przez kilka chwil utrzymywała się minimalna przewaga USA.

Wyrównaliśmy stan gry dzięki asowi serwisowemu Kadziewicza, a kiedy Stanley zaatakował w taśmę było już 22:21 dla Polaków. Ten sam zawodnik dał nam zwycięstwo, posyłając piłkę w aut przy stanie 25:24 dla naszego zespołu.

Na początku drugiej partii Amerykanie grali tak, jak w końcówce pierwszej, czyli źle w przyjęciu i nieskutecznie w ataku. Przy stanie 6:2 dla naszego zespołu boisko opuściło spisujący sie poniżej oczekiwań Stanley, którego zastąpił Brook Billings. Przewaga Polaków nadal jednak rosła. Kiedy Sebastian Świderski popisał się asem serwisowym było już 14:7. Chwilę potem ładną kontrę skończył Murek, a Billings zaatakował w taśmę i na drugą przerwę techniczną schodziliśmy wygrywając 16:7.

W tym momencie wiadomo było, że Polakom nie grozi już przegrana w drugim secie. Tym bardziej, że grali oni bardzo dobrze w obronie, bloku i na zagrywce (zwłaszcza Sebastian Świderski), a także mądrze w ataku. Partia zakończyła się autowym serwisem Jamesa Polstera, który tym samym dał nam prowadzenie 2:0 w setach.

Na początku trzeciej partii dwóch zmian dokonał trener McCutcheon. Za Toma Hoffa pojawił się Phillip Eatherton, a Jimmy'ego Polstera zmienił Gabriel Gardener. Korekty w składzie przyniosły szkoleniowcowi zespołu USA spodziewany efekt. Amerykanie na początku prowadzili dzięki trzem z rzędu nieskończonym atakom Dawida Murka (6:4), którego chwilę potem zmienił Michał Winiarski.

Po jego wejściu na boisku Polacy na pewien czasu uporządkowali grę i wypracowali sobie nawet czteropunktową przewagę ( 12 : 8 ). Gospodarze zdołali wyrównać dzięki znakomitym zagrywkom Stanley'a, który w międzyczasie powrócił na boisko. Przy drugiej przerwie technicznej to już zawodnicy ze Stanów Zjedoczonych prowadzili 16:15.

Od tego momentu biało-czerwoni zaczęli grać słabo. Mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki i z kończeniem ataków. U Amerykanów rozegrał się Stanley, dobre wrażenie sprawiał także rezerwowy Gardener. Świetna postawa w obronie pozwoliła wyprowadzić siatkarzom z USA kilka skutecznych kontrataków i wypracować sobie kilka punktów przewagi. Ostatecznie wygrali tę partię 25:20.

Czwarty set rozpoczął się dla Polaków dosyć dobrze. Od samego początku mieliśmy dwupunktową przewagę, lepiej przyjmowaliśmy i dobrze graliśmy środkiem. Po świetnym ataku Świderskiego z drugiej linii Polacy prowadzili już 12:9, a na drugą przerwę techniczną dzięki asowi serwisowemu Plińskiego schodziliśmy z czteropunktowym prowadzeniem (16:12).

Amerykanie nie byli w stanie odrobić straty, a ważną piłkę, przy stanie 20:18 skończył Murek. Akcja poprzedzona była dosyć szęśliwą obroną Łukasza Kadziewicza przy siatce.

W końcówce seta nic się nie zmieniało. Gdy 24 punkt dla Polski zdobył Świderski trener McCutcheon próbował ratować sytuację biorąc czas. Na niewiele się to zdało, gdyż chwilę później "Świder" mocnym zbiciem z lewego skrzydła dał nam zwycięstwo w tym secie 25:22 i w całym meczu 3:1.

Zwycięstwo nad USA dało nam prowadzenie w grupie A Ligi Światowej. Za tydzień we Vrsacu i Nowym Sadzie Polska zmierzy się z Serbią i Czarnogórą. Natomiast Amerykanie zagrają z Japonią.

źrodło: wp.pl

Polska siatkowka zawsze byla dobra, ale trzeba wspomic, ze Lozzano to swietny trener, poniewaz trzyma sie tej zasady, ze kto gra najlepiej na treningu tego bierze do pierwszego skladu i tak robi przed kazdym meczem, przez to widac dobra motywacje i poswiecenie naszych siatkarzy :)

#2 glut

glut

VIP

• VIP
  • 2938 postów
  • LocationStobierna/Rzeszow

Napisany 17 lipiec 2006 - 11:36

hehe do finalu sie dostaniemy ale tam zazwyczaj gramy srednio...
BE ANIMAL
Flex Wheeler TEAM

#3 KUBIK

KUBIK

Hardcore

• Members
  • 3360 postów
  • LocationKraków
  • waga:
    0
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 17 lipiec 2006 - 13:14

Teraz damy rade, obstawiam 2-4 miejsce :)
I do it because I can,
I can because I want to,
I want to because you said I couldn't

#4 KrwawyLudwik

KrwawyLudwik

Wtajemniczony

• Members
  • 52 postów
  • LocationDolny Śląsk

Napisany 17 lipiec 2006 - 17:58

mysle ze nie ma co sie podniecac.
tak juz jest od lat, niby teraz cos udaja ze graja a konczy sie jak zwykle...
ja zachowuje stoicki spokoj, jak znajda sie w 1/2 to bedzie mozna mowic ze sa niezli, jak zajda do finalu to mozna bedzie powiedziec ze sa dobrzy...
pozdr.

#5 Kamilo_90

Kamilo_90

VIP

• VIP
  • 1249 postów
  • Locationlubelskie

Napisany 17 lipiec 2006 - 18:46

ja stawiam na pierwsze miejsce  8)
Trenuj ponad ból... śmierć będzie Twoim jedynym wybawieniem.

#6 Harnaś

Harnaś

Administrator - Ekspert Triceps.pl

• Members
  • 4826 postów
  • LocationWrocław
  • waga:
    0
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 17 lipiec 2006 - 18:46

Racja, ale ja jestem tego zdania, ze kibicem jest sie na cale zycie, a nie, ze nie przejda dalej to juz mam ich krytykowac.
W siate Polacy graja akurat dobrze i meszczyzni i kobiety, wiec trzeba byc zadowolonym, bo poki co  nie ma duzo dyscyplin z ktorych mozemy sie szczycic.

#7 Kamilo_90

Kamilo_90

VIP

• VIP
  • 1249 postów
  • Locationlubelskie

Napisany 17 lipiec 2006 - 18:55

pewnie, swietna uwaga harnas :D trzeba kibicowac zawsze ,nie tylko jak wygrywamy a zazwyczaj kazdy tak robi . POLSKA RULEZ!! :D :twisted:
Trenuj ponad ból... śmierć będzie Twoim jedynym wybawieniem.

#8 lulu

lulu

VIP

• VIP
  • 1817 postów
  • LocationNowy Sacz:P:P

Napisany 17 lipiec 2006 - 19:54

polska wygra lige swiatowa w tym roku!!!!!jestem pewny Pozdro
Posted Image

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Telkontar : (19 październik 2017 - 11:21 ) Ihaaaaaa
@  Olszak2017 : (13 luty 2017 - 01:51 ) Cześć wszystkim widze, że już nikt chyba tutaj nie zagląda
@  Miras : (27 listopad 2016 - 00:02 ) I ja:)
@  ZeHir : (13 listopad 2016 - 21:03 ) Ja czasem sprawdzic czy cos sie dzieje ale jednak nic:)pzdr Kowal :)
@  Kowal : (04 lipiec 2016 - 13:12 ) Ktoś tu jeszcze zagląda ?
@  C1nas : (21 listopad 2015 - 21:56 ) co jest forum calkowicie umarlo
@  Turo1002 : (14 wrzesień 2015 - 00:52 ) siema siema
@  Mestes : (19 maj 2015 - 19:53 ) Aleee pustoo, dawno tu się nie było
@  dominikos12 : (29 lipiec 2014 - 14:07 ) Siema, powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na ten okrutny smak BCAA x-tra Lemon z Activlab, bo po dwóch porcjach mnie już mdli -,-
@  waski : (06 marzec 2014 - 15:37 ) Ja mam pytanie gdzie sa archiwa dziennikow
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) wy też nie możecie dodać zdjęcia ? wyskakuje błąd serwera...
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) siemka
@  Buncol : (23 styczeń 2014 - 21:05 ) Odnośnie spamu, to pojawia się on ponieważ nie wszystkie konta spamerów zostały jeszcze wyłapane. Nowi się już raczej nie rejestrują.
@  23Viper23 : (11 styczeń 2014 - 11:34 ) czy nie idzie nic zrobić by ochronic forum przed spamem?
@  waski : (08 styczeń 2014 - 18:06 ) Znowu spam :/
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:32 ) Szukam treningu na poprawę wycisku. Kiedyś był a teraz jakoś nie mogę znaleźć
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:29 ) Witam wszystkich
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) rzuci ktoś okiem?
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) http://www.atleci.pl...94/#entry150276
@  waski : (26 grudzień 2013 - 10:57 ) Znowu spam :/