Skocz do zawartości

Suplementacja w Koszykówce

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Pavlo

Pavlo

Moderator - Ekspert Triceps.pl

• Moderators
  • 1651 postów
  • LocationKraków
  • waga:
    0
  • wzrost:
    186
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 26 czerwiec 2007 - 19:50

Otóż postanowiłem wyodrebnic produkty, ktore moga znaczaco przydac sie osoba uprawiajacym koszykówke(i w zasadzie nie tylko) doszedlem do wniosku, ze poza zblinasowana dieta przydać moga sie nam produkty takie jak:

Carbo - mieszanka wegli prostych i złozonych, dobre jako bezposredni posiłek potreningowy, moze sluzyc jako antykatabolik lub uzupelnienie diety(u koszykarza zapotrzebowanie na WW jest wieksze)
NP:
-Biogenix Carb BX
-Olimp Carbo

Aminokwasy/BCAA - Mocny Antykatabolik, istotna sprawa poniewaz po treningu/meczu, w nocy a takze rano nastepuje silny katabolizm, trzeba mu przeciwdziałać, przyczyny sa oczywiste: nie chcemy spadków z masy, siły , szybkosci, dynamiki(za to wszystko odpowiadaja poprostu miesnie). Preparat poprawia takze regeneracje. Koszykówka jest taka dyscyplina gdzie masa jest mile widziana, głównie do gry podkoszowej.
NP:
-Olimp BCAA
-Vitalmax BCAA
-Universal Amino 2700

Jabłczan Kreatyny - Poprawa wydolnosci, oraz zwiekszenie masy w pewnym stopniu. Generalnie dobra sprawa przy intensywnych okresach treningowych, poniewaz pozwoli nam ona na poprawe wydolnosci, siły, szybkosci, dynamiki
-Trec CM3
-Olimp TCM
-Activita TCM Pro

ZMA/Tribulus - Jest to pozycja dla starszych zawodników. Tribulus ingeruje w prace hormonów (testosteronu) przez co prowadzi do szybszej regeneracji, poprawia ogólna kondycje oraz koncentracje, a takze podnosi libido:-). Cynk, Magnez i Witamina B6, która takze jest zawarta w składzie ZMA/Tribulusa zapewni nam lepszy, zdrowszy sen, a takze wspomaganie procesów enzymatycznych co w efekcie przekłada się na rozwój umięśnienia, a takze regeneracje.
-ACTIVITA Tribuactiv B6
-Olimp ZMA
-(apteczne ZMA) Zincas Forte+Aspargin+Filomag B6

Izotonik - Podczas ciezkich meczy/treningów nastepuje intensywna utrata tresci wodno-elektrolitowych, co moze zaowocowac spadkiem wydolnosci, oraz na skutek wydalenia duzych ilosci potu moze dojsc do odwodnienia i przegrzania, aby tego uniknac trzeba podczas wysiłku podawać napoje izotoniczne.
- Vitalmax Ionto Vitamin Drink

Energetyk - przed wzmozonym wysilkiem(meczem, na treningach nie ma potrzeby uzywac, ew w ciezkie dni) w celu podniesienia wydolnosc dobrze jest spozyc produkt na bazie kofeiny badz guarany lub tym podobnym, UWAGA! nie stosujcie efedryny, jest to juz podciagane pod DOPING i na testach antydopingowych zostaniecie zdyskwalifikowani!
-Activita Caffeine Power

Postanowiłem opisac to w bardzo prosty, logiczny i przejzysty sposób, bez zadnych fachowych wyrazen i opisów, które przez wiekszosc zostałyby i tak pominiete.
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

#2 Renias

Renias

Wtajemniczony

• Members
  • 64 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:09

Dobry post Pavlo :)
GRasz w Kosza? :)

#3 Renias

Renias

Wtajemniczony

• Members
  • 64 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:14

TYlko wiadomo znowu koszty no ale cóż  są plusy i minusy :D
Zgadzam się z tym że po meczu albo cięzkim treningu (szczególnie na asfalcie... )
strasznie długo trwa regeneracja ..
Mówiąc szczerze to niestety mnie nie stać na takie  koszty bo jeszcze nie pracuję
  :D

hmm.... sądzę że  dla tych co nie mają dużo kasy nalezy szamać dużo witaminek magnezu itp itd :P

ale jak ktoś ma kase to powinienn stosować się do rad Pavla wiadome 8)

#4 Prezes007_87

Prezes007_87

Wtajemniczony

• Members
  • 90 postów
  • LocationKraków

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:15

Poza tym co wymienil Pavlo polecam takze:

Animal Flex- ochrona, regeneracja, stawow, sciegien, wiezadel (polecam z wit.C)

Aminokwasy/BCAA:
FITMAX BCAA + EAA

Glutamina:
GL- 6 (alternatywa dla BCAA)- antykatabolik, wspomaga regeneracje a takze uklad immunologiczny,

Witaminy i minerały   :wink:
"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił"  Muhammad Ali

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Telkontar : (19 październik 2017 - 11:21 ) Ihaaaaaa
@  Olszak2017 : (13 luty 2017 - 01:51 ) Cześć wszystkim widze, że już nikt chyba tutaj nie zagląda
@  Miras : (27 listopad 2016 - 00:02 ) I ja:)
@  ZeHir : (13 listopad 2016 - 21:03 ) Ja czasem sprawdzic czy cos sie dzieje ale jednak nic:)pzdr Kowal :)
@  Kowal : (04 lipiec 2016 - 13:12 ) Ktoś tu jeszcze zagląda ?
@  C1nas : (21 listopad 2015 - 21:56 ) co jest forum calkowicie umarlo
@  Turo1002 : (14 wrzesień 2015 - 00:52 ) siema siema
@  Mestes : (19 maj 2015 - 19:53 ) Aleee pustoo, dawno tu się nie było
@  dominikos12 : (29 lipiec 2014 - 14:07 ) Siema, powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na ten okrutny smak BCAA x-tra Lemon z Activlab, bo po dwóch porcjach mnie już mdli -,-
@  waski : (06 marzec 2014 - 15:37 ) Ja mam pytanie gdzie sa archiwa dziennikow
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) wy też nie możecie dodać zdjęcia ? wyskakuje błąd serwera...
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) siemka
@  Buncol : (23 styczeń 2014 - 21:05 ) Odnośnie spamu, to pojawia się on ponieważ nie wszystkie konta spamerów zostały jeszcze wyłapane. Nowi się już raczej nie rejestrują.
@  23Viper23 : (11 styczeń 2014 - 11:34 ) czy nie idzie nic zrobić by ochronic forum przed spamem?
@  waski : (08 styczeń 2014 - 18:06 ) Znowu spam :/
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:32 ) Szukam treningu na poprawę wycisku. Kiedyś był a teraz jakoś nie mogę znaleźć
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:29 ) Witam wszystkich
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) rzuci ktoś okiem?
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) http://www.atleci.pl...94/#entry150276
@  waski : (26 grudzień 2013 - 10:57 ) Znowu spam :/