Skocz do zawartości

Denis Rodman

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 ziolo552

ziolo552

Mr. Atleta

• Members
  • 4617 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 17:31

Denis urodził się 13 Maja 1961 roku w Trenton, w Teksasie. Nie był typem grzecznego chłopca, który robił to co mu dorośli mówili. Miał własne ścieżki i szedł nimi samodzielnie - uczył się na błędach. Osiągał wiele, a wszystko zawdzięczał własnemu usposobieniu i doświadczeniu życiowemu. Dorastał w dużym mieście Dallas w Teksasie. Czuł, że jednak mu czegoś brakuje... Mimo że osiągał wiele, to nie mógł znaleźć swojego miejsca, swojego powołania... Dopiero szansa jaką dał mu los poprzez gwałtowne rozwinięcie fizyczne otworzyła przed nim wrota prawdziwej kariery.

Chodzi mianowicie o to że w ciągu jednego roku udało mu się "skoczyć" wzwyż pod względem wzrostu aż 27cm! To była ta szansa... Minęła szkoła średnia i Denis ją dostrzegł. Powiedział sobie: "Musisz grać w kosza"! I tak też się stało. Zaczął grać w barwach Cooke County College w Gainesville, w Teksasie. Następna zaczął brać udział w turniejach uniwersyteckich, które były turniejami ligowymi. Zmienił barwy by móc grać w Southern Oklahoma State University. Zasłynął ze swoich zbiórek, umiejętności obronnych oraz strzeleckich (celność i wymijanie przeciwników). Rodman był zawodnikiem uniwersalnym.

Drugim przełomem (pierwszym był skok wzrostu) był rok 1986, w którym to zainteresowali się nim działacze z klubu Detroit Pistons. W szczególności zwrócili uwagę na jego moc - w obronie był niezastąpiony i umiał się wszędzie wkręcić i wśliznąć, aby odebrać piłkę - stąd jego ksywka, Robak (The Worm). Rodman pomyślał: "Twarda drużyna dla twardego zawodnika". Jednak w roku następnym (1987) w play off drużyna Rodmana uległa Bostońskim Celtom... W 1989 roku otrzymał nagrodę Defensive Player of the Year i w roku następnym również. Drużyna z Detroit w sezonie pobiła rekord klubu pod względem ilości zwycięstw - było ich aż 63! W roku 1992 otrzymał nagrodę zawodnika, który zbierał piłki najlepiej (dostał ich jeszcze 6, a ta była pierwsza). Koniec jego kariery w drużynie z Detroit okazał się przyjść rok później (1993).

Przeniósł się do San Antonio Spurs i pomógł im pobić rekord klubu w zwycięstwach... Zanotowali o jedno zwycięstwo mniej niż Piston w roku przełomowym, czyli 62. Władze klubu mimo jego znakomitej gry chcieli się go pozbyć, a wszystko było już przesądzone, gdy nie pojawił się na meczu finałowym Zachodniej Konferencji. Działacze klubu wymienili się zawodnikami z drużyną Chicago Bulls - oni zrobili błąd, a Byki zyskały...

Rodman grał w jednej drużynie z Michaelem "Air" Jordanem, więc Byki miały przed sobą przyszłość... Z ich pomocą ustanowili rekord NBA pod względem liczby zwycięstw - aż 72 zwycięstwa! Mistrzostwo ligi należało do nich. W zbiórkach zdecydowanie dominował Rodman (5 lat z rzędu). Jordan, Pippen i Rodman wspólnie z resztą drużyny zdobyli mistrzostwo ligi 3 razy z rzędu.

Był postacią kontrowersyjną, aczkolwiek wartościową... Poniekąd jego postać była ciekawa, a jego wybryki zostały zapisane na kartach historii. To co jednak ceni się najbardziej to jego znakomita i efektowna oraz często widowiskowa gra. Oby było więcej takich jak on...

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Każdy ma swoich Ziomków na jakich go stać, nie o hajs tutaj chodzi tylko co im możesz dać!

#2 lulu

lulu

VIP

• VIP
  • 1817 postów
  • LocationNowy Sacz:P:P

Napisany 07 sierpień 2007 - 20:48

bardzo go lubie:) jeden z najlepszych w histori:)
Dodany obrazek

#3 Telkontar

Telkontar

Moderator - Ekspert Triceps.pl

• Moderators
  • 8484 postów
  • LocationBiałystok

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:04

Za duzo 'beckhamowal' jak dla mnie, ale przez to bedzie zapamietany.
Jestem sezonowcem. Mój sezon trwa już piąty rok.

#4 Pavlo

Pavlo

Moderator - Ekspert Triceps.pl

• Moderators
  • 1651 postów
  • LocationKraków
  • waga:
    0
  • wzrost:
    186
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:26

to był psychol :P ale zbiorki.. rewelacja, brakuje tylko mojego ulubionego zdjecia z dennisem, znajde to wrzuce ;)

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 9:26 pm ]
Dodany obrazek

to jest poswiecenie!
"Im częściej we mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - stanę na szczycie."

Stanisław Wyspiański

#5 ziolo552

ziolo552

Mr. Atleta

• Members
  • 4617 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 00:11

Wiem widziałem tę fotę, ale uznałem, że nie wrzucę :D
Każdy ma swoich Ziomków na jakich go stać, nie o hajs tutaj chodzi tylko co im możesz dać!

#6 guja

guja

1 liść 1 trup

• Members
  • 1306 postów
  • LocationNowy Sącz
  • waga:
    0
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    0
  • przedramie:
    0
  • pas:
    0
  • udo:
    0
  • lydka:
    0

Napisany 08 sierpień 2007 - 09:02

Bardzo go lubie :D Jak on potrafil sie poswiecac :P Cos pieknego :)
Pieprzyć to, co o nas mówią, jesteśmy ludźmi z pasją
nie ma takiej opcji, żeby zapał nasz miał zgasnąć...

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Telkontar : (19 październik 2017 - 11:21 ) Ihaaaaaa
@  Olszak2017 : (13 luty 2017 - 01:51 ) Cześć wszystkim widze, że już nikt chyba tutaj nie zagląda
@  Miras : (27 listopad 2016 - 00:02 ) I ja:)
@  ZeHir : (13 listopad 2016 - 21:03 ) Ja czasem sprawdzic czy cos sie dzieje ale jednak nic:)pzdr Kowal :)
@  Kowal : (04 lipiec 2016 - 13:12 ) Ktoś tu jeszcze zagląda ?
@  C1nas : (21 listopad 2015 - 21:56 ) co jest forum calkowicie umarlo
@  Turo1002 : (14 wrzesień 2015 - 00:52 ) siema siema
@  Mestes : (19 maj 2015 - 19:53 ) Aleee pustoo, dawno tu się nie było
@  dominikos12 : (29 lipiec 2014 - 14:07 ) Siema, powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na ten okrutny smak BCAA x-tra Lemon z Activlab, bo po dwóch porcjach mnie już mdli -,-
@  waski : (06 marzec 2014 - 15:37 ) Ja mam pytanie gdzie sa archiwa dziennikow
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) wy też nie możecie dodać zdjęcia ? wyskakuje błąd serwera...
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) siemka
@  Buncol : (23 styczeń 2014 - 21:05 ) Odnośnie spamu, to pojawia się on ponieważ nie wszystkie konta spamerów zostały jeszcze wyłapane. Nowi się już raczej nie rejestrują.
@  23Viper23 : (11 styczeń 2014 - 11:34 ) czy nie idzie nic zrobić by ochronic forum przed spamem?
@  waski : (08 styczeń 2014 - 18:06 ) Znowu spam :/
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:32 ) Szukam treningu na poprawę wycisku. Kiedyś był a teraz jakoś nie mogę znaleźć
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:29 ) Witam wszystkich
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) rzuci ktoś okiem?
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) http://www.atleci.pl...94/#entry150276
@  waski : (26 grudzień 2013 - 10:57 ) Znowu spam :/