Skocz do zawartości

METANABOL - początkujący

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 StvStifler

StvStifler

VIP

• VIP
  • 184 postów
  • LocationLca/ Wro/ P-Ń

Napisany 21 wrzesień 2008 - 13:42

METANABOL

W związku z wieloma artykułami, które przeczytałem odnośnie metanabolu chciałbym napisać coś co powinno znaleźć się moim zdaniem na każdym forum kulturystycznym. Dodatkowo info takie powinno być umieszczone w związku z tym, że najwięcej artykułów pojawiających się w dziale dot. metanabolu. Nie będę przytaczał zbędnych i surowych tekstów –„czym jest metanabol” bo i tak większość mniej więcej wie i pewnie ominie to i zacznie czytać opis cyklu. Ogólnie przeważająca większość koksujących i nie tylko osób uważa że metka jest jednym z najgorszych SAA bo nie dość że szkodzi na wątrobę, powoduje często trądzik czy gino to i „sponsoruje” nam wiele innych nieciekawych skutków ubocznych. Poza tym uważana jest jako jeden z trzech króli koksiarskiego podwórka w parze z Prolongatum i Omnadrenem. Czemu wszyscy tak myślą ? Bo metanabol jest tani oraz powszechnie dostępny. Niestety, wielu młodych ludzi zaczynających swoją przygodę z siłownią operuje słowem „metka” nie wiedząc co to kreatyna..

Chciałbym przybliżyć TYM ZDECYDOWANYM, pierwszy cykl na metanabolu.

Dawkowanie:

Zakładam że jest to Wasz pierwszy cykl, w związku z tym proponuje dawkę 10-15mg ed. Metanabol przyjmujemy w równych odstępach czasowych co 4-5 godzin. Więc tak:

Rano po śniadaniu – 5mg (1 tabs)
Następnie 2x 5mg (razem 2 tabsy) do końca dnia co 4-5 godzin.

Długość cyklu – od 4 do 6 tygodni, w związku z toksycznością metanabolu nie zaleca się go przyjmowania dłużej. Można go przyjmować nawet krócej jako tzw. kickstartera w większych cyklach, ale nie tutaj o tym.

Może teraz ktoś mnie zapytać dlaczego takie małe dawki ? Owszem możecie wrzucić nawet 30-35mg ale po co ? Uważam że jeśli jest to Twój pierwszy cykl to w zupełności wystarczy taka dawka obniżając przy tym możliwe skutki uboczne, a wyniki będą podobne. Można również wrzucić 20mg ed, ale to już zależy od wagi „zawodnika” ;)

Leki osłonowe:

Najlepiej kupić w aptece jakieś osłonki na wątrobe, ludzie polecają ogólnie Hepatil ale jego lepiej zastosować po cyklu jako regenerator, można również wrzucić Liver Detoxifer z NOW.
Do każdej porcji metanabolu należy zażyć 1 kaps. Esseliv’u lub liv.52, bądź inne podobne preparaty które może polecić Wam aptekarka.

Odblokowanie ( PCT ):

Około 10-12 godzin po ostatnim tabsie metki wchodzimy na pct:

1-10 dni, clomid 50mg ed, w pierwszy dzień można uderzyć 100mg.

W sumie dużo osób twierdzi, że po tak małych dawkach nie trzeba sie odblokowywać, ale można pociągnąć odblok chociaż te 7 dni bez uderzania 100mg w 1 dzień lub wrzucić jakiegoś mocnego TT.

Co potem ?

Spadki ! Oto słowo, które dręczy zapewne większość z Was. Aby im zapobiec wchodzimy na cykl z kreatyną – pojedyncza forma lub stack, już w ostatnim tygodniu zażywania metanabolu. Zmniejszamy także intensywność treningu, tak żeby nie ćwiczyć na maksymalnych ciężarach.

Ps. Dopisujcie sprawdzonych producentów metanabolu. Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam do dyskusji, ale bez offtopu :)
Moderator działu DOPING

W związku z pytaniami prosze pisać na PW

#2 Luqe

Luqe

Moderator - Ekspert Triceps.pl

• Moderators
  • 4498 postów
  • LocationPomorze

Napisany 21 wrzesień 2008 - 14:01

bardzo dobry post. konkretny - tylko praktyczne porady. o to chodzi.

zastanawia mnie jak to na prawde jest z tymi skutkami ubocznymi? wiadomo ze watroba dostaje bardziej niz w przypadku srodkow iniekcyjnych. ale gino i wypryski ?

#3 StvStifler

StvStifler

VIP

• VIP
  • 184 postów
  • LocationLca/ Wro/ P-Ń

Napisany 21 wrzesień 2008 - 14:13

Kiedys czytalem art. gdzie byly przeprowadzane badania na grupie kontrolnej i 3/10 osób dostalo ginekomastii, a co do trądziku to jest to zasadniczy objaw przy wielu środkach, m.in. przy mjetku
Moderator działu DOPING

#4 MADMASK

MADMASK

• Moderators
  • 6309 postów
  • LocationMETROFLEX GYM
  • nazwa:
    Klub Kulturystyczny U Szwarca
  • staz:
    7 LAT
  • waga:
    90
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    47
  • przedramie:
    41
  • pas:
    0
  • udo:
    70
  • lydka:
    0

Napisany 21 wrzesień 2008 - 15:36

zmiany skórne przy stosowaniu sterydów są żetak powiem "normalne" wiekszośc osób podczas cyklu ma jakieś zmiany skórne. Ważna jest też genetyczna podatnośc na syfy. Jeden bdzie cały w syfach a drugi ledwo co tam będzie widać
Konsultacje treningowe HARDCORE.GYM@o2.pl

wszelkie pytania tutaj: viewtopic.php?f=13&t=10239
nie odpowiadam na pmy

#5 Gregory

Gregory

VIP

• VIP
  • 1531 postów
  • LocationKatowice

Napisany 14 luty 2009 - 22:49

siemka

przegladam neta w kwesti metki i natknołem sie na optymalne dawkowaniem max 2 ed a w tym poscie mamy 5ed to jak to koncu jest.?
Dodany obrazek

DORIAN YATES TEAM

#6 MADMASK

MADMASK

• Moderators
  • 6309 postów
  • LocationMETROFLEX GYM
  • nazwa:
    Klub Kulturystyczny U Szwarca
  • staz:
    7 LAT
  • waga:
    90
  • wzrost:
    0
  • klata:
    0
  • bic:
    47
  • przedramie:
    41
  • pas:
    0
  • udo:
    70
  • lydka:
    0

Napisany 14 luty 2009 - 23:46

25mg dziennie dawka opytmalna tak nalezy brac przy takich stezeniach jakie sa teraz
Konsultacje treningowe HARDCORE.GYM@o2.pl

wszelkie pytania tutaj: viewtopic.php?f=13&t=10239
nie odpowiadam na pmy

#7 StvStifler

StvStifler

VIP

• VIP
  • 184 postów
  • LocationLca/ Wro/ P-Ń

Napisany 15 luty 2009 - 10:06

Nie trzeba wcale nie pisz bo nie wiesz, Scantel wypuscil metke, Razak wypuscil metke, Razak2APX wypuscil metke, i nie ma zanizonych stezen tylko odpowiednie i zapewniam ze zwlaszcza ta pierwsza klepie elegancko juz od 15mg ed jak komus chce sie dzielic tablety, zwlaszcza przy wadze jakiej jest kolega. Zamykam bo sie syf robi, chcecie to zakladajcie nowe tematy.
Moderator działu DOPING

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Turo1002 : (04 styczeń 2020 - 12:36 ) 2020 bum
@  Telkontar : (19 październik 2017 - 11:21 ) Ihaaaaaa
@  Olszak2017 : (13 luty 2017 - 01:51 ) Cześć wszystkim widze, że już nikt chyba tutaj nie zagląda
@  Miras : (27 listopad 2016 - 00:02 ) I ja:)
@  ZeHir : (13 listopad 2016 - 21:03 ) Ja czasem sprawdzic czy cos sie dzieje ale jednak nic:)pzdr Kowal :)
@  Kowal : (04 lipiec 2016 - 13:12 ) Ktoś tu jeszcze zagląda ?
@  C1nas : (21 listopad 2015 - 21:56 ) co jest forum calkowicie umarlo
@  Turo1002 : (14 wrzesień 2015 - 00:52 ) siema siema
@  Mestes : (19 maj 2015 - 19:53 ) Aleee pustoo, dawno tu się nie było
@  dominikos12 : (29 lipiec 2014 - 14:07 ) Siema, powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na ten okrutny smak BCAA x-tra Lemon z Activlab, bo po dwóch porcjach mnie już mdli -,-
@  waski : (06 marzec 2014 - 15:37 ) Ja mam pytanie gdzie sa archiwa dziennikow
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) wy też nie możecie dodać zdjęcia ? wyskakuje błąd serwera...
@  Olszak : (16 luty 2014 - 20:28 ) siemka
@  Buncol : (23 styczeń 2014 - 21:05 ) Odnośnie spamu, to pojawia się on ponieważ nie wszystkie konta spamerów zostały jeszcze wyłapane. Nowi się już raczej nie rejestrują.
@  23Viper23 : (11 styczeń 2014 - 11:34 ) czy nie idzie nic zrobić by ochronic forum przed spamem?
@  waski : (08 styczeń 2014 - 18:06 ) Znowu spam :/
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:32 ) Szukam treningu na poprawę wycisku. Kiedyś był a teraz jakoś nie mogę znaleźć
@  grzegorzy169 : (29 grudzień 2013 - 13:29 ) Witam wszystkich
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) rzuci ktoś okiem?
@  Kronos94 : (29 grudzień 2013 - 08:00 ) http://www.atleci.pl...94/#entry150276